T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Telefon
0 332 248 0730
Belgegeçer
0 332 248 2698
WEB
http://seltem.meb.k12.tr
Adres
Dumlupınar mah. 1. Organize sanayi karşısı Selçuklu / KONYA
Vizyon
Değişimleri izleyen, uygulayan, rekabet edebilen, erdemli, üretken, bağımsız iş yapabilen mezunlar vermek. Atatürk ilke ve inkılaplarını ve 1739 sayılı milli eğitim temel kanununda belirtilen değerleri esas alırız. Öğrencilerimizin geleceğinin bizim geleceğimiz olduğuna inanırız. Okulumuzda her öğrencinin gelişmesi için ortam hazırlarız. Değişimin ve sürekli gelişmenin önemine inanırız. Öğrenci, veli ve toplum beklentilerine odaklı çalışırız. Ortak aklı kullanarak kararlar alırız. Fırsat eşitliğini okulda yaşatırız. Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız. Okulda yapılan tüm işlemlerde Şeffaflık sağlarız Toplumun ahlaki değerlerine saygılı davranırız Okulumuz; öğrencilerimizin ve paydaşlarımızın beklentilerini karşılamaya yönelik çalışmaları yürütürken onlarla açık iletişim ve örgütsel empati kurar, Tüm çalışmalarımızda ülkenin ve toplumun yararını gözetiriz
Misyon
Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda eğitim ve öğretim vermek suretiyle uluslar arası geçerliliği olan kültürel değerlerimizi geliştiren kendisine ve çevresine faydalı olan evrensel ilkeleri gözeten karakterli Teknik ve Meslek elemanları ve akademik iddiaları olan insan gücünü yetiştirmek
Başarılar
Öğretmen :143
Öğrenci :1185
Derslik :78
Atölye-İşlik :13
Çok Amaçlı Salon :3
Spor Salonu :2
Mesleki Uygulama Labaratuvarı :52
Kimya Laboratuvarı :1
Fizik Laboratuvarı :1
Kütüphane :3
Saatler
Başlama: 08:30 Bitiş: 17:10
Isınma
Doğalgaz Merkezi
Bağlantı
Fatih Projesi Fiber İnternet
Yabancı Dil
İngilizce
Ulaşım
Okulumuz ulaşım açısından çok rahat bir konumda bulunmaktadır. Tramvay hattı okulumuzun 15 metre önünden geçmektedir. Kampüs, Cumhuriyet, Binkonut, Sancak ve Aydınlık dolmuş hatları da hemen okulumuz civarlarından geçmektedir.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Okulumuz I. Organize sanayi karşısında, İstanbul Yolu üzerindedir.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuz şehir merkezine (Alaaddin Tepesi) tramway ile yaklaşık 15, özel araç ile 7-8 dk mesafededir. Konya merkez otogarına uzaklığı tramway ile yaklaşık 6 dakikadır.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Birçok branşta(çoğunlukla futbol, voleybol, güreş, boks) yerel, ulusal ve uluslararası çapta faaliyetlere katılınmaktadır.
Bilimsel Etkinlikler
Tübitak projeleriyle ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Okul çapında sergiler düzenlenmektedir.
Proje Çalışmaları
AB projeleri yapılmış, yurt dışında staj ve ziyaretler yapılmıştır. Etwinning projeleri gerçekleştirilmektedir. TÜBİRAK projeleri, robot yarışmaları, teknolojik fuarlara katılımlar gerçekleştirilmektedir.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
AB projeleri gerçekleştirmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.
Diğer Hususlar
Suni Çim Futbol sahası
Yazdır